Okrašlovací spolek Stupárovice, z.s.

Činnost spolku

 

Za slunečného počasí 15 členů spolku splnilo všechny úkoly, které byly na brigádu naplánovány. Sběr starého železa proběhl velmi úspěšně, Stupárovické srdce bylo převlečeno do jarní podoby, tři zajíci na návsi jistí velikonoční náladu a silní borci svezli k ohništi dřevo na založení hranice na "pálení čarodějnic". A tak popracovní občerstvení bylo...

Den před Vánoci jsme se sešli, abychom společně povečeřeli vánočního kubu a tradičně si zazpívali Rybovu Českou mši vánoční, kterou jsme opět před Vánoci nacvičovali. Zpívání "Rybovky" jsme tentokrát zrušili s ohledem k nedávným tragickým událostem na pražské Filosofické fakultě.

Společného Silvestra jsme tentokrát oslavili o den dříve, protože Pavel Semerád měl letos na Silvestra směnu v práci. Ale i v tomto netradičním termínu bylo loučení se starým rokem veselé!

Když jsme vyráběli a instalovali na návsi u Vánočního stromku Valentýnské srdce, netušili jsme, jaký to bude mít dosah. Tolik návštěvníků naší návsi jsme ještě nezažili. Zažili jsme, že se tu dokonce stály fronty na focení. Děkujeme všem, kdo se na něj přišli podívat a vyfotit se u něj.

Konec Vánoc

09.01.2022

Odstrojili jsme náš Vánoční stromek na návsi, odinstalovali světelnou výzdobu stromů, altánu a demontovali a uklidili betlém.